Bilgi Merkezi öğrencileri Konya Adliyesi'ni ziyaret etti

Bilgi Merkezi öğrencileri Konya Adliyesi'ni ziyaret etti
Bilgi Merkezi öğrencileri Konya Adliyesi'ni ziyaret etti
KONYA (AA) - Meram Belediyesi tarafından kısa bir süre önce hizmete açılan Bilgi Merkezi'nde eğitim gören öğrenciler Konya Adliyesi'ni ziyaret...

KONYA (AA) - Meram Belediyesi tarafından kısa bir süre önce hizmete açılan Bilgi Merkezi'nde eğitim gören öğrenciler Konya Adliyesi'ni ziyaret etti.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, 6 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik olarak geçen kasım ayında hizmete açılan Bilgi Merkezi'ndeki öğrenciler, adliyeye giderek duruşma salonunu inceledi ve dava süreci hakkında bilgi aldı. 

Öğrencilere, daha sonra Konya Cumhuriyet Savcısı Muhammet Sami Saçkan tarafından " Adalet ve Hak" konulu bir konferans verildi.

Hukukun, kendini devamlı olarak geliştiren dinamik bir bilim dalı olduğunu vurgulayan Saçkan, "10 yıl önce ülkemizde internet ve bilişim suçu diye bir şey düşünülemezdi. Yeni yeni çıkmaya başladı. Şimdi sosyal medyada profil hesabı olmayan yok gibi bir hal aldı" dedi.

Öğrencilerin hukuk ve adalet ile ilgili sorularını cevaplandıran Saçkan, kendilerine hedef koymaları, rota belirlemeleri ve çok okumaları tavsiyelerinde bulundu.