Bilim Merkezi'ne ziyaretçi yoğunlu

Bilim Merkezi'ne ziyaretçi yoğunlu
Bilim Merkezi'ne ziyaretçi yoğunlu
KONYA (AA) - Konya Büyükşehir Belediyesinin yaptırdığı TÜBİTAK destekli Bilim Merkezi'ni bu 38 bin 649 kişi ziyaret etti.Ziyaretçilerine uygulamalı...

KONYA (AA) - Konya Büyükşehir Belediyesinin yaptırdığı TÜBİTAK destekli Bilim Merkezi'ni bu 38 bin 649 kişi ziyaret etti.

Ziyaretçilerine uygulamalı öğrenme imkanı sunan Konya Bilim Merkezi, görsel zenginliği ve estetiğiyle Türkiye 'nin dört bir yanından ziyaretçilerini ağırlıyor.

Bilimsel sergilerin yanında planetaryum, gözlem kulesi, kütüphane ve Bilim Tüneli büyük ilgi görüyor. Dünyamız sergisi, dünyanın katmanları, deprem testi, gerçek zamanlı sismograf, fay hatları, yanardağlar, eski zamanlarda iklimler, jeotermal enerji, kumullar, helikopter, yaşamın tarihi, iklim odaları ile 80 milyon yıl öncesinde Anadolu sular altındayken yaşamış bir deniz sürüngeni olan Mosasaur'un bulunduğu merkezi bu ay 38 bin 649 kişi ziyaret etti.

Bilim Merkezi'ndeki kalıcı sergilerin yanında geçtiğimiz günlerde açılan Bilim Tüneli de ziyaretçilerin uğrak mekanlarından biri oluyor. 18 ülkede, 30 şehirde ziyaretçilerin gezdiği Bilim Tüneli'nde yer alan evren, madde, yaşam , karmaşıklık, beyin, sağlık, enerji ve toplum konulu sergiler de 31 Mayıs'a kadar gezilebilecek.