Bozkır'da 3 ayrı proje hayata geçiriliyor

Bozkır'da 3 ayrı proje hayata geçiriliyor
Bozkır'da 3 ayrı proje hayata geçiriliyor
KONYA (AA) - Bozkır ilçesinde, çeşitli kamu kuruluşlarının işbirliğinde 3 ayrı proje başlatıldı. Bozkır Kaymakamlığı, Bozkır Milli Eğitim Müdürlüğü...

KONYA (AA) - Bozkır ilçesinde, çeşitli kamu kuruluşlarının işbirliğinde 3 ayrı proje başlatıldı. 

Bozkır Kaymakamlığı, Bozkır Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bozkır Müftülüğü işbirliğinde yürütülecek "Kimse Kimsesiz Kalmasın" projesi ile  öğrenci ve veli ziyaretleri gerçekleştirilecek. Okul, veli ve öğrenci arasında sağlam bir köprü kurulması hedeflenen proje kapsamında değişik tarihlerde paneller de yapılacak.

"Benim Öğrencim, Benim Öğretmenim" projesi Bozkır İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm okullarda başlatıldı. Proje kapmasında öğrenci ve velilerle birebir çalışma yapılarak başarının artırılması planlanıyor.

"Bozkır, Bozkır Olmasın" projesi ile de ağaç dikimi etkinliği gerçekleştirilecek. Programda, Milli Eğitim Müdürülüğü bünyesinde görev yapan öğretmen, öğrenci, idareci ve hizmetliler ağaçlandırma çalışmasına katılacak.

Projeler hakkında açıklama yapan Bozkır Milli Eğitim Müdürü Cengiz Koç, "İlçemizin gelecek nesilleri için eğitim alanında 2 adet ve Bozkır'ın yeşil bir geleceğe sahip olması için gerçekleştireceğimiz ağaç dikim çalışmaları projelerimiz arasında. Bozkır'ın bağrında geleceğimiz için yeni umutların yeşermesini amaçlıyoruz" dedi.