Bozkır'da "Ailede Sevgi" semineri

Bozkır'da "Ailede Sevgi" semineri
Bozkır'da "Ailede Sevgi" semineri
KONYA (AA) - Bozkır Belediyesi ve Konya Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle, İlahiyatçı Yazar Ali Rıza Demircan'ın katılımlarıyla "Ailede...

KONYA (AA) - Bozkır Belediyesi ve Konya Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle, İlahiyatçı Yazar Ali Rıza Demircan'ın katılımlarıyla "Ailede Sevgi" semineri düzenlendi. 

Aile seminerleri çerçevesinde gerçekleştirilen programa, Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, AK  Parti Bozkır ilçe Başkanı Memduh Çelmeli, Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Hüseyin Bozkurt, Belediye Meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Katılımın yoğun olduğu programda Bozkır halkı Hz. Muhammed'in yaşantısından örneklerle, İslam üzerindeki erkeğin ve kadının önemi konusunda bilgilendirildi. 

Seminerin açış konuşmasını yapan Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, günümüzde sağlıklı nesillerin yetişmesinin ailede sevginin olmasıyla mümkün olacağını belirtti.

Hedefleri büyük olan, sağlıklı düşünen nesillerin olmasının temelinin ailede sevgiden geçtiğini ifade eden Gün, şunları kaydetti:

" Bugün Yeni Türkiye , Güçlü Türkiye diyebiliyorsak Peygamber efendimizin bizlere miras bıraktığı hadislerini kılavuz alarak ailede sevginin, saygının ve hoşgörünün sağlanmasıyla olacağına inancımızın tam olduğu içindir. Bu çerçevede ülke genelinde sağlıklı bireylerin yetişmesi ve aile iç huzurunun daha yüksek olması için yapılan birçok çalışmalardan bir tanesi olan Ailede Sevgi seminerleri, başta Bozkır halkı olmak üzere ülkemiz için hayırlı olacağına inanıyorum. Büyükşehir Belediyesi ve Medeniyet Okulu ile birlikte, Bozkır için bu tür etkinliklerimiz devam edecektir. Bu vesileyle Ali Rıza Demircan hocamıza da teşekkür ediyorum."

Seminer sonunda Başkan Gün, Ali Rıza Demircan'a tablo hediye etti.