Bozkır'da BİMDER'den ihtiyaç sahiplerine yardım

Bozkır'da BİMDER'den ihtiyaç sahiplerine yardım
Bozkır'da BİMDER'den ihtiyaç sahiplerine yardım
KONYA (AA) - Bozkır ilçesinde faaliyet gösteren Bozkır İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Gönülleri Derneği (BİMDER), ilçedeki ihtiyaç sahibi ailelere...

KONYA (AA) - Bozkır ilçesinde faaliyet gösteren Bozkır İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Gönülleri Derneği (BİMDER), ilçedeki ihtiyaç sahibi ailelere yardımda bulunuyor.

Derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Görür, yaptığı açıklamada, her ay ilçeye bağlı 5 mahalleyi ziyaret edeceklerini söyledi.

Bu mahallelerde toplamda 10 aileye gıda yardımında bulunacaklarını ifade eden Görür, proje ile yılda 120 yardıma muhtaç aileye ulaşmayı amaçladıklarını bildirdi.

Dernek olarak gerçekleştirdikleri mahalle ziyaretlerinde o mahallelerde bulunan Bozkır İmam Hatip Lisesi Mezunlarını ve mezunların ailelerini de unutmadıklarını anlatan Görür, "Mezun ailelerimizi ve mezunlarımızı ziyaret ederek hasbihal ediyoruz. Derneğimize yardımlarını esirgemeyen tüm hayırseverlerimize teşekkür ederim" dedi.  

İlçede 2010 yılında Bozkır İmam Hatip Lisesinden mezun olan öğrenciler tarafından kurularak hizmet vermeye başlayan dernek, ilçede kültürel ve sosyal birçok faaliyette bulunuyor.