Büyükşehir Bilim Tırı ilçelerde

Büyükşehir Bilim Tırı ilçelerde
Büyükşehir Bilim Tırı ilçelerde
KONYA (AA) - Bilimsel sergileri ile ilgi gören Konya Büyükşehir Belediyesi Bilim Merkezi Bilim Tırı ile ilçelerdeki öğrencilere bilimi eğlence ile...

KONYA (AA) - Bilimsel sergileri ile ilgi gören Konya Büyükşehir Belediyesi Bilim Merkezi Bilim Tırı ile ilçelerdeki öğrencilere bilimi eğlence ile sevdiriyor.

Bilim Tırı ile Bilim Merkezi'ni taşraya götüren Büyükşehir Belediyesi, etkinlik çerçevesinde "Sıfırın Altında" isimli bilim gösterileri ile öğrencilere bilimin eğlenceli yüzünü gösteriyor.

Medeniyet Okulu Projesi kapsamında bilim turuna çıkan Bilim Tırı, bugüne kadar Altınekin ve Sarayönü ile beldelerinde ilkokul 4. sınıf ve ortaokulda okuyan 2 bin 510 öğrenciye ulaştı.

Bilim Tırı, Sarayönü'ndeki programların ardından Derbent ve Kadınhanı ilçelerinde öğrencilerle buluşmaya devam edecek. Gittiği ilçelerde okul sayısına göre birkaç gün hizmet veren tır, 2014-2015 eğitim öğretim yılı sonuna kadar 8 ilçedeki okullarda, önümüzdeki dönemde ise diğer ilçelerdeki okullarda öğrencilerle buluşacak.