Büyükşehir'den ilçelere bir yılda 400 park

Büyükşehir'den ilçelere bir yılda 400 park
Büyükşehir'den ilçelere bir yılda 400 park
- Konya Büyükşehir Belediyesi, her mahalleye bir park çalışması kapsamında bir yılda 28 ilçede 400 parkı tamamladı

KONYA (AA) -  Konya Büyükşehir Belediyesi, Yeni Büyükşehir Yasası ile merkeze bağlanarak mahalle olan köy ve beldelerde bir yılda 400 park inşa etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yeni yasa ile Konya'nın tamamında önemli yatırımları hayata geçirdiklerini belirterek, yapılan bu çalışmaların 'büyük Türkiye ' hedefine ulaşma amacı taşıdığını söyledi. 

Topyekun kalkınma için tüm ilçelerde çok sayıda yatırım gerçekleştirdiklerini kaydeden Akyürek, ilçe merkezlerinin tamamında ana cadde düzenlemeleri, kültür merkezi, şehir konağı, spor salonu gibi yatırımların sürdüğünü ifade etti. 

Akyürek, "Büyükşehir Belediyemizin hizmetlerinden yeni mahallelerimizin de ivedilikle yararlanması için altyapı yatırımlarının yanında her mahalleye bir park yapma çalışmalarımızı da hızlandırdık. Bu kapsamda 4 bölgeye ayırdığımız hizmet alanında bir yılda farklı tarzlarda 400 parkı tamamladık. Şehrimiz için hayırlı olsun" dedi.

Konya'nın merkezindeki standardın şehrin tamamına taşınması gerektiğini vurgulayan Başkan Akyürek, Konya genelinde ağaçlandırma ve yeşil alan çalışmalarının da artarak devam edeceğini dile getirdi.