Buz tutan gölde yürüyüş yaptılar

Buz tutan gölde yürüyüş yaptılar
Buz tutan gölde yürüyüş yaptılar
- Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü'nün kıyı kesimleri buz tutunca vatandaşlar kartpostallık görüntünün keyfini çıkardı - Gölün buz tutan kısımlarında yürüyenleri gören polis, bu kişileri uyardı

KONYA (AA) -  Türkiye 'nin en büyü tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü'nün kıyı kesimleri buz tutunca vatandaşlar, gölün üzerinde yürüdü.

Beyşehir Gölü'nün kıyı kesimleri aşırı soğuklar nedeniyle dondu. Bu durumu fırsat bilen Beyşehirliler, kartpostallık manzaralara tanık olabilmek ve fotoğraf çekmek için sahil kesiminde yoğunluk oluşturdu.

Burada gezinti yapanlardan bazıları, kıyılardaki buz kalınlığını test edebilmek için göl üzerinde yürüyüş yaptı. Donan kısımlarda yavaş adımlarla yürüyenler, İçerişehir Mahallesi ile karşıdaki adaya göl üzerinden yürüyerek geçti. Gölün donan kısımlarında gezinti yapanları, burada özçekim de yaptı.

Göl üzerindeki buz tabakasında yürüyenler bulunduğunu gören polis ekibi, Eşrefoğlu Köprüsü'ne gelerek uyarı anonsu yaptı. Polis ekibi, buzlu kısımda yürümemeleri konusunda bu kişileri uyardı.

Vatandaşlar, uyarı üzerine buzlu tabakanın üzerinden ayrıldı.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  KONYA

  ,

  Fotoğraf

  ,

  Fırsat