Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl dönümü ve Şehitler Günü

Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl dönümü ve Şehitler Günü
Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl dönümü ve Şehitler Günü
- AK Parti Konya Milletvekili Yerlikaya, mesaj yayımladı

KONYA (AA) - AK Parti Konya Milletvekili İlhan Yerlikaya, Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl dönümü ve Şehitler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Yerlikaya, mesajında, yokluklar içerisindeki Mehmetçiğin dünya tarihine şanla, şerefle yazdığı destan olan Çanakkale Zaferi'nin, Türkiye tarihinde çok özel bir yeri ve önemi olduğunu belirtti.

Çanakkale Savaşı'nda Anadolu'nun ve Rumeli'nin her köşesinden Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, yaşlısı ve gencinin hiç tereddüt etmeden cepheye koştuğunu ifade eden Yerlikaya, şunları kaydetti:

"Bu zafer, ülke coğrafyamızda bulunan her ırktan vatandaşlarımızın omuz omuza savaşarak kazandığı bir zaferdir. Bu açıdan Çanakkale Zaferi, aynı zamanda bir kardeşlik ve birlik abidesidir. 250 binden fazla şehidimizin kanı ile alınan ve geride birçok dul, yetim, sakat bırakılarak miras kalan bu vatan için aynı birlik ve bütünlüğü korumalıyız. Bu büyük zaferin gururunu yaşatan şehitlerimizi asla unutmadan, birlik ve beraberliğimizin ehemmiyetini idrak ederek, yeni nesillere bu bilinci aktarmalıyız. Bu duygularla, Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümünü kutluyor, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmetle ve şükranla anıyorum."