Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı

Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı
Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı
- Beyşehir ilçesinde SÜ Genç Tarihçiler Topluluğu üyeleri, tiyatro oyunu sahneledi

KONYA (AA) -  Beyşehir ilçesinde, Çanakkale Zaferi'nin 100. yıldönümü kapsamında düzenlenen programda, Selçuk Üniversitesi (SÜ) Genç Tarihçiler Topluluğu üyelerinin tiyatro oyunu, duygusal anlar yaşanmasına neden oldu.

SÜ Genç Tarihçiler Topluluğu tarafından SÜ Beyşehir Ali Akkanat Meslek Yüksekokulu'nun himayesinde Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı anma etkinlikleri kapsamında bir program düzenlendi.

Feride Akkanat Kız Yurdu'nda gerçekleştirilen programda şiir, türkü dinletileri ve tiyatro gösterisinden oluşan etkinlikler gerçekleştirildi.

Programa Garnizon ve İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Özdemir, İlçe Emniyet Müdürü Serdar Şahin, SÜ Ali Akkanat Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd.Doç.Dr. Aziz Öztürk, Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Mustafa Büyükkafalı ile üniversite öğrencileri ve çok sayıda izleyici katıldı.

Yaklaşık 1,5 saat süren program büyük beğeni toplarken, katılımcıların sık sık alkışlarla kestiği tiyatro gösterisi zaman zaman salonda duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

Oyunun sona ermesiyle salondakiler 25 kişiden oluşan ekibi ayakta alkışladı.