CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Konya'da

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Konya'da
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Konya'da
- Kılıçdaroğlu, kent merkezindeki tarihi Bedesten Çarşısı'nı ziyaret etti ve vatandaşlarla görüştü - CHP lideri, bir restoranda genç çiftin nişan yüzüklerini taktı

KONYA (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , Konya'da tarihi Bedesten Çarşısı'nı ziyaret etti.

Kentte ilk olarak partisinin "Tarım Üreticileri Buluşuyor" toplantısına katılan Kılıçdaroğlu, kent merkezindeki tarihi Bedesten Çarşısı'na gitti.

Burada esnaf ve vatandaşlarla görüşen Kılıçdaroğlu, bir vatandaşın, AK Parti 'nin çıkardığı bütün yasaları CHP'nin Anayasa Mahkemesine götürdüğünü ifade etmesi üzerine, şunları söyledi:

"Kim dedi, 'Hükümetin yaptığı iyi bir iş yoktur' diye. Bakın, bizim adımız ana muhalefet. Demokrasilerde ana muhalefetin görevi; Hükümet yanlış bir iş yaparsa o yanlışı anlatmaktır. Doğruları da hükümet kendisi anlatır. Kararı vatandaş verir. Mesela Avrupa Birliği ile uyum yasaları parlamentoda tamamen oy birliği ile çıkmıştır. Hiç kimse itiraz etmemiştir, demek ki destek veriyoruz. En son bonzai ile düzenleme geldi parlamentoda yine destek verdik. Hiçbir zaman doğrulara 'hayır bu yanlıştır' demedik." 

Daha sonra Kılıçdaroğlu'na bir esnaf, simit ve çay ikram etti. 

- Genç çiftlere nişan yüzüğü taktı

Kılıçdaroğlu, bir restoranda evlilik hazırlığı yapan Tuğba Keleş ile Turgut Kalkan'a nişan yüzüğü taktı. Kemal Kılıçdaroğlu genç çifte mutluluk diledi.