CHP Konya İl Başkanlığına Bekir Yetiştirici atandı

CHP Konya İl Başkanlığına Bekir Yetiştirici atandı
CHP Konya İl Başkanlığına Bekir Yetiştirici atandı
KONYA (AA) - CHP Merkez Yürütme Kurulu kararıyla CHP Konya İl Başkanlığına atanan Bekir Yetiştirici, İl Başkanlığında basın toplantısı...

KONYA (AA) -  CHP Merkez Yürütme Kurulu kararıyla CHP Konya İl Başkanlığına atanan Bekir Yetiştirici, İl Başkanlığında basın toplantısı düzenledi.

Yetiştirici, toplantıda, Türkiye'deki gelişmeleri değerlendirerek, işsizliğin Türkiye genelinde arttığını, her beş gençten birinin işsiz olduğunu savundu.

"Atama bekleyen öğretmenlerimizin, SMS ile kovulan maden işçilerimizin acısını hissediyoruz" diyen Yetiştirici, şunları kaydetti:

"Sınavsız devlet dairelerine adam yerleştirmenin haddi hududu yoktur. Açlık sınırının altında maaş alan işçi ve Bağ-Kur emeklilerine verilen yüzde 2,32 zam oranı yetersizdir. Makul şüphe yasası bir tehdittir. Polis devleti anlayışı giderek gelişmektedir. Asgari ücret en az 1.800 liraya çıkarılmalıdır. AKP 'nin asgari ücretliye verdiği zam oranı hepimizce malumdur. Çözüm süreci bir skandaldır. Terör örgütü PKK ilçeleri ele geçirip, aileleri göçe zorlamaktadır. Parası olan askerlik yapmayıp yoksul aile çocuklarının vatani görev yaptığı bir dönemdeyiz. Türkiye'deki 17-25 Aralık yolsuzluğu 87 milyar avrodur. 23 meslek odasının feshi konusunda yürütülen çalışmaları hepimiz biliyoruz. AKP 3Y ile iktidar oldu. Birincisi yolsuzluk, ikincisi yoksulluk, üçüncüsü de yasaklar ülkesi. Demokrasimiz yasaklarla katlediliyor. Sağlık bir dış politikalarımız yoktur. Sıfır sorunlu dış politika sonucu komşularımızın hepsiyle sorunluyuz. Kaçak yapılmış bir Cumhurbaşkanlığı Sarayı AK SARAY hepimizi rahatsız etmiştir. Eğitim politikalarındaki yanlışlıklar eğitimimizin içinden çıkılmaz hale getirmiştir. Ülkemiz dinimiz İslami en iyi yaşayan ülkedir. Bu da laiklik anlayışımızdan dolayıdır. Laiklik anlayışı teröründe panzehiridir."

İl Başkanlığı süresince Konya'da yapacakları çalışmaları da anlatan Bekir Yetiştirici, Konya'da CHP'nin potansiyeli olduğunu, sokağa inerek halkın sorunlarını Konyalılarla birlikte çözeceklerini bildirdi.

Halk iktidarı ateşinin Konya'da yakılması için Konyalılarla birlikte olacaklarını ifade eden Yetiştirici, "Halkımızın bütün kesimine insanca yaşama koşullarını sağlayacağız. Mahalle muhtarlarıyla aylık toplantılar yapıp mahallenin sorunlarını birlikte çözeceğiz. Sivil toplum kuruluşlarıyla ve şehrimizdeki üniversitelerle diyaloğumuzu arttıracağız. Yerel basının güçlenmesi konusunda elimizden gelen katkıyı vereceğiz. En önemlisi de eski partililerimizi partimize tekrar kazandıracağız. 33 ay boyunca görev yapan İl Yönetim Kurulu üyelerimize ve partililerimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonraki dönemde de bütün partililerimizle çalışıp halkın iktidarını birlikte getireceğiz" diye konuştu.