CHP Konya teşkilatında önseçim heyecanı

CHP Konya teşkilatında önseçim heyecanı
CHP Konya teşkilatında önseçim heyecanı
- Konya İl Başkanı Yetiştirici, önseçim için 30 aday adayının başvuru yaptığını belirtti

KONYA (AA) - CHP Konya İl Başkanı Bekir Yetiştirici, Konya teşkilatında yapılacak önseçim için 30 aday adayının müracaat ettiğini söyledi.

Parti yöneticileriyle bir otelde basın toplantısı düzenleyen Yetiştirici, bir süre önce atama ile göreve geldiklerini ifade ederek, haziran ayındaki genel seçimlere en iyi şekilde hazırlanmak istediklerini dile getirdi.

Milletvekili aday tespitinde Konya'da önseçim yapılacak olmasının tüm teşkilatın bir başarısı olduğunu vurgulayan Yetiştirici, şu ana kadar 30'a yakın başvurunun olduğunu, bu sayının 40'a çıkmasını tahmin ettiğini aktardı.

Hiçbir kontenjan ve yoklama olmadan Konya'da ön seçim yapılacağını anlatan Yetiştirici, "Tüm kayıtlı üyelerimizin hakim nezdinde oylarını kullanmalarıyla önseçim yapılacak. 29 Mart tarihi itibarıyla önseçimler gerçekleştirilecek. 17 şubat-24 mart tarihler arasında aday adaylarının müracaatları olacak. Konya'daki önseçimi tüm teşkilatımızın bir başarısı olarak kabul ediyorum" diye konuştu.

Yetiştirici, haziran ayında yapılacak olan genel seçimlerin çok önemli olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:

" Türkiye 'nin var olma yok olma mücadelesi, hatta bir öz eleştiri yaparsak, CHP'nin de var olma yok olma mücadelesidir. Bu mücadeleyi, yönetimdeki arkadaşlarımızla inançlı olarak yapacağız. Bugüne kadar eksiklerimizin bilincindeyiz. Halkın partisi olan CHP yeterince halkla diyaloğa geçememiş, halkın sorunlarını halkla birlikte çözmek için yeterince halkın yanında olamamış. CHP emekçi bir partidir. İşçinin, emeğin yanında yeterince olamamış. Türkiye'de bir şeylerin iyiye gitmediğini hepimiz yaşayarak görüyoruz."