Cumhurbaşkanı ile görüşmenin mutluluğunu yaşıyor

Cumhurbaşkanı ile görüşmenin mutluluğunu yaşıyor
Cumhurbaşkanı ile görüşmenin mutluluğunu yaşıyor
- Solunum kasları çalışmadığı için nefes borusu açılarak cihaza bağlı yaşamak zorunda kalan Emrah Savsar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ziyaret etme hayalini gerçekleştirdi - Savsar: "Cumhurbaşkanımız bizi güler yüz ve samimiyetle karşıladı. Tıpkı bir dostunu karşılar gibiydi. Yaklaşık 1 saat sohbet ettik. Onu çok seviyorum. Misafirperverliğinden ve bize olan ilgisinden dolayı çok teşekkür ederim" - Anne Adile Savsar: "Cumhurbaşkanımız bana kendi annesi gibi davrandı. Allah ondan razı olsun. Her namazımda, Rabbim onu ve Türkiyemizi bütün kötülüklerden korusun, bu kötü günler bir an önce bitsin diye dua ediyorum"

KONYA (AA) - AYŞE ŞENSOY - Konya'da, solunum kasları çalışmadığı için nefes borusu açılarak cihaza bağlı yaşamak zorunda kalan 27 yaşındaki Emrah Savsar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ı ziyaret ederek, hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor.

Yaklaşık 5 yaşındayken, dengesini kaybederek düşen ve yapılan kontroller sonucunda kas hastalığı teşhisi konulan Savsar, 9 yaşından sonra rahatsızlığı daha da ilerleyince yürüyemez hale geldi ve tekerlekli sandalye ile hareket etmeye başladı. 

Babasını 17 yaşındayken kaybeden, hayatının büyük bölümü hastanelerde geçen Savsar, bu acılara rağmen yaşama azmini hiç yitirmedi ve hayata sımsıkı sarıldı. Özlü sözler, şiirler ve yazılar yazmaya başlayan ve yerel bir gazetede köşe yazarlığı yapan Savsar, yaşama azmiyle insanlara örnek oluyor.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'na "manevi dayım", ablası Ayşe Çalık'a da "manevi annem" diye hitap eden Savsar'ın en büyük isteği, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşebilmekti. Çalık'ın aracılığıyla geçen yıl Mevlana Müzesi ziyareti sırasında Erdoğan ile görüşen Savsar, her cuma yazdığı dörtlüklerden kendisine de SMS yoluyla göndermek istediğini iletti.

- Cumhurbaşkanı cuma günleri telefonla arıyor

Her hafta cuma günü attığı SMS'in ardından kendisini arayan Cumhurbaşkanı ile sohbet eden ve bir görüşmesinde kendisini ziyaret talebinde bulunan Savsar, Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul edildi.

Erdoğan ile görüşmesinde yaşadıklarını AA muhabiriyle paylaşan Savsar, Cumhurbaşkanının kendisinde çok ayrı bir yerinin olduğunu söyledi.

Cuma günleri Erdoğan'la telefonla görüşmelerinde, kendisini ziyaret etme talebini ilettiğini anlatan Savsar, şöyle devam etti:

"13  Eylül Pazar günü beni arayarak Erdoğan ile görüşebileceğimi söylediler. Çok mutlu oldum. Annem ve ağabeyim ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne gittik. Cumhurbaşkanımız bizi güleryüz ve samimiyetle karşıladı. Tıpkı bir dostunu karşılar gibiydi. Yaklaşık 1 saat sohbet ettik. Onu çok seviyorum. Misafirperverliğinden ve bize olan ilgisinden dolayı çok teşekkür ederim. Çok heyecanlandım. Benim için çok önemli bir andı. Bu heyecan mutluluktan kaynaklanıyor, benim için bambaşka bir şeydi."

Savsar, görüşmede Erdoğan'a hastalığı ve yaptıklarıyla ilgili bilgi verdiğini belirterek, "Cumhurbaşkanımız, yaşama azmim ve başarılarımdan dolayı beni kutladı" dedi.

Ziyaret sırasında çekilen fotoğrafların, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kendisine hediye edildiğini dile getiren Savsar, bu fotoğrafları hayatın en özel anlarının tanığı olarak saklayacağını ifade etti.

- "Oğluma baba şefkatiyle yaklaştı" 

Anne Adile Savsar (60) ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, ziyaret taleplerini kabul etmesinden dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

İki oğlu ile gerçekleştirdikleri ziyarette Erdoğan ile sohbet ettiklerini aktaran Savsar, şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanımız bizi güleryüzle karşıladı. Oğluma baba şefkatiyle yaklaştı. Kendisi benim ve oğlum için çok değerli. Oğlumun mutlu olduğunu görmek beni daha çok sevindirdi. Bana kendi annesi gibi davrandı. Allah ondan razı olsun. Her namazımda, Rabbim onu ve Türkiyemizi bütün kötülüklerden korusun, bu kötü günler bir an önce bitsin diye dua ediyorum."