Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası Eğitim Programı

Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası Eğitim Programı
Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası Eğitim Programı
KONYA (AA) - Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) KONÜDAM Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası Eğitim Programı açılışı yapıldı.NEÜ Deneysel Tıp...

KONYA (AA) - Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) KONÜDAM Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası Eğitim Programı açılışı yapıldı.

NEÜ Deneysel Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi (KONÜDAM) tarafından düzenlenen "9. Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası Eğitim Programı" Meram Tıp Fakültesi Morfoloji binası seminer salonunda düzenlenen açılış programıyla başladı.

KONÜDAM Müdürü Prof. Dr. Selim Kutlu, programın açılışındax KONÜDAM Deneysel Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezinin bilimsel misyonunu ve yaptığı çalışmaları anlattı,

NEÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker ise deneysel çalışmalarda ve bilimsel yayınlarda bilim insanlarının etik kurallara uymasının gerekliliğine dikkati çekti.

Eğitim programı boyunca; deney hayvanları ile çalışılırken uyulması gereken mevzuat, etik kurallar, hayvanların anatomik, fizyolojik, histolojik ve biyokimyasal özellikleri gibi derslerin yanı sıra, hastalık, bakım ? besleme, üreme ve temel çalışma modelleri ile ilgili eğitimleri alacak araştırmacıların kullanılacak materyaller ve uygulanacak yöntemlerde etik ilkeler doğrultusunda çalışacak yeterliliğe sahip olmaları amaçlanıyor.

40 saati teorik ve 40 saati pratik olmak üzere toplam 80 saatlik dersi kapsayan Eğitim Programı 26 Şubat tarihine kadar devam edecek.