DenizBank ile MEPAŞ'tan "Üretici Kart" ortaklığı

DenizBank ile MEPAŞ'tan "Üretici Kart" ortaklığı
DenizBank ile MEPAŞ'tan "Üretici Kart" ortaklığı
- DenizBank ile MEPAŞ arasında, tarımsal sulama müşterilerine, elektrik fatura bedellerini Üretici Kart ile 6 aya varan vadelerle ödeme imkanı sağlayan protokol imzalandı

KONYA (AA) - DenizBank ile Meram Elektrik Perakende Satış A.Ş. (MEPAŞ) arasında imzalanan protokolle, Konya, Karaman, Aksaray, Niğde, Nevşehir ve Kırşehir'deki MEPAŞ müşterisi çiftçiler, elektrik fatura bedellerini Üretici Kart ile 6 aya varan vadelerle ödeme imkanına sahip olacak.

DenizBank Orta Anadolu Bölge Müdürü Süleyman Şanlı, MEPAŞ Genel Müdürlüğü binasında gerçekleşen toplantıda yaptığı konuşmada, MEPAŞ ile önemli bir birliği yaptıklarını ve üreticilere sağladıkları avantajların artmasından mutluluk duyduklarını söyledi.

DenizBank olarak tarımın ülke ekonomisine katkısının bilincinde olduklarını belirten Şanlı, iş birliğinin Konya, Karaman, Aksaray, Niğde, Nevşehir ve Kırşehir'deki tarımsal sulama müşterileri için önemli bir fırsat olduğunu vurguladı.

Şanlı, MEPAŞ'tan elektrik enerjisi tedarik eden tarımsal sulama müşterilerinin, DenizBank'ın üreticiye sunduğu tüm yeni hizmetlerden yararlanabileceğini belirterek, şunları kaydetti:

"Çiftçimizin her zaman yanındayız. MEPAŞ'tan elektrik enerjisi tedarik eden tarımsal sulama müşterisi çiftçiler, tarımsal elektrik faturalarını Üretici Kartları ile 6 aya varan vadelerle ödeyebilecekler. MEPAŞ ile iş birliğimizin temelini 2010 yılında atmıştık. Hizmetlerimizi üreticimizle buluşturmak, hayatlarına değer katacak adımlar atabilmek amacıyla iş birliğimizi bugün daha da geliştirmekten mutluluk duyuyoruz."

- Çiftçilere, taksit ve maliyet avantajları 

MEPAŞ Genel Müdürü Erol Uçmazbaş ise Deniz Bank ile 2010 yılında yaptıkları iş birliğini, bugün gerçekleştirecekleri iş birliğiyle daha da geliştireceklerini ifade etti.

2009 yılındaki özelleştirmeden sonra MEDAŞ için en büyük problemlerden birinin tahsilat problemi olduğuna işaret eden Uçmazbaş, bu tahsilat problemi içerisinde de en büyük payın, tarımsal sulama kesiminin oluşturduğunu aktardı.

Özelleştirmeden sonra bu sorun üzerine DenizBank ile 2010 yılında protokol imzaladıklarını anlatan Uçmazbaş, "Bu protokol çiftçilerimize ödemede kolaylıklar sağlıyordu. Yapacağımız yeni protokolle, çiftçilerimize gerek taksit gerekse maliyet anlamında özel avantajlar getiriyoruz" diye konuştu.