Derbent'in yeniden imarı için Bakanlıktan destek istendi

Derbent'in yeniden imarı için Bakanlıktan destek istendi
Derbent'in yeniden imarı için Bakanlıktan destek istendi
KONYA (AA) - Derbent ilçesinin yeniden imarı için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan destek talebinde bulunuldu. Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar,...

KONYA (AA) - Derbent ilçesinin yeniden imarı için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan destek talebinde bulunuldu. 

Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar, gazetecilere yaptığı açıklamada, Konya'ya bir süre önce  ziyarete gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'ye ilçe merkezinin mevcut imar durumunu arz ederek, bölgenin afet bölgesi olmasından dolayı yeni imar çalışmaları kapsamında bakanlıktan 800 bin liralık yardım ve destek talebinde bulunduklarını söyledi.

Derbent Belediyesi bütçesinin imar için harcamalara yeterli olmadığını dile getirdikten sonra Bakan Güllüce'nin bu durumun pratiğe dökülmesi için gerekli talimatları verdiğini vurgulayan Acar, "Bu kapsamda ilçemize gelen yetkili arkadaşlar bu vesileyle kent merkezimizde inceleme yaptılar. Bu konuda Çevre ve Şehircilik Bakanımıza teşekkür ediyorum. Biz bakanlığımızdan bu imar çalışmaları için 800 bin liralık bir cüzi rakam talep ettik. Bu konuda gerekli desteğin çıkacağına inanıyoruz" dedi.

Derbent'in yakın gelecekte çok daha düzenli ve güzel bir yerleşim olabilmesi için imar planı hazırladıklarını dile getiren Acar, özellikle tarım alanlarında yerleşime bir son verip, yamaçlarda ve dağlarda yeni yerleşim merkezini oluşturacaklarını söyledi.