Derbent'te kanalizasyon hizmet ağı genişledi

Derbent'te kanalizasyon hizmet ağı genişledi
Derbent'te kanalizasyon hizmet ağı genişledi
KONYA (AA) - Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Derbent ilçe merkezinde yürüttüğü atık suyun yerleşim birimlerinden uzaklaştırılması...

KONYA (AA) - Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Derbent ilçe merkezinde yürüttüğü atık suyun yerleşim birimlerinden uzaklaştırılması çalışmalarını tamamladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yaptığı açıklamada kanalizasyon şebekesinin, kötü koku, görüntü ve insan sağlığına zarar veren unsurların bertarafı noktasında önemli bir yer teşkil ettiğini söyledi.

Yeni Büyükşehir Yasası ile ilçe ve mahallelerdeki kanalizasyon eksiklerini gidermek için çalıştıklarını belirten Akyürek, şunları kaydetti:

"Derbent ilçe merkezimizde alt yapı konusunda bazı eksiklikler bulunduğunu, toplum sağlığı açısından ciddi sorunlara yol açan fosseptikten ilçeyi tamamen kurtarmak için çalışma yaptık. Kanal atıklarını daha sağlıklı bir şekilde yerleşim birimlerinden uzaklaştırmak, sağlıklı bir şekilde deşarj etmek ve atık sudan kaynaklanan çevre kirliliğini önlemek amacıyla yaptığımız kanalizasyon inşaatını tamamladık. 4. Kısım Kanalizasyon Projesi kapsamında kısa sürede bitirilen çalışmalarda 8 bin metre betonarme boru kullanıldı. Derbent ilçemizde kanalizasyon şebekesinin sağlıklı işlemesine engel olan tüm faktörler bertaraf edildi. Kısa sürede bitirilen kanalizasyon çalışmalarımız neticesinde ilçemizin yaşam kalitesi daha da yükseldi."