Diyarbakır'da Hüda Par üyesine yönelik saldırı

Diyarbakır'da Hüda Par üyesine yönelik saldırı
Diyarbakır'da Hüda Par üyesine yönelik saldırı
- Silahlı saldırı sonucu öldürülen Hüda Par üyeleri için Konya'da gıyabi cenaze namazı kılındı

KONYA (AA) - Diyarbakır 'da silahlı saldırı sonucu öldürülen Yeni İhya Der Başkanı ve Hüda Par üyesi Aytaç Baran ile sonrasında çıkan olaylarda hayatını kaybeden 3 kişi için, Konya'da gıyabi cenaze namazı kılındı.

Hüda Par üyesi bir grup, cuma namazı sonrasında Şerafettin Camisi önünde toplandı. Gruptakiler, burada gıyabi cenaze namazı kıldı.

Tekbir getiren ve HDP aleyhine slogan atan grup adına basın açıklaması yapan Hüda Par Konya İl Başkanı Halis Özelçi, Aytaç Baran ve diğer hayatını kaybeden kişilerin ailelerine taziyeleri bildirmek için toplandıklarını belirtti.

Zalimlere karşı, öldürülenlerin yanında olduklarını ifade eden Özelçi, "Şehit kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Aytaç kardeşimizin kanı, fitne ve fesat tezgahlarının yerle bir olacağının müjdesidir. Kardeşimizin katil veya katillerinin bir an önce adalet önüne çıkarılmasını istiyoruz. Aksi taktirde sorumluluk sahipleri bu vebalden kurtulamayacaktır" diye konuştu.

Özelçi, PKK tarafından öldürüldüğünü öne sürdüğü Baran'ın, İslam uğruna bedel ödediğini, hayatı boyunca muhtaçların yardımına koştuğunu anlattı.

PKK'nın bölgede kendisine rakip gördüğü tüm oluşumları hedef yaptığını vurgulayan Özelçi, şunları söyledi:

"PKK, Hüda Par ve İslami sivil toplum kuruluşlarını suikastlerle bölgeden çıkarmak istiyor. Onların şeytani planları karşısında dimdik duran Müslümanları sindirmeye çalışıyorlar. Amaçları bölgeyi boşaltarak, Ermenilere ve emperyalistlere peşkeş çekmek. Ama büyük yanılgı içindeler. Onların planlarını Müslümanlar boşa çıkaracaktır. Çünkü karşılarında Allah ve dini için kendilerini seve seve feda edecek binlerce Aytaç'lar, Yasin'ler bulacaklar. İnşallah şehitlerimizin mübarek kanlarında boğulacaklardır."

Grup, açıklamanın ardından olaysız şekilde dağıldı.