Dutlukırı Parkı'nda revizyon çalışmaları sürüyor

Dutlukırı  Parkı'nda revizyon çalışmaları sürüyor
Dutlukırı  Parkı'nda revizyon çalışmaları sürüyor
KONYA (AA) - Dutlukırı Kültür Parkı'ndaki revizyon çalışması büyük bir hızla devam ediyor.Meram Belediye Başkanı Fatma Toru ve Başkan Yardımcısı...

KONYA (AA) - Dutlukırı Kültür Parkı'ndaki revizyon çalışması büyük bir hızla devam ediyor.

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru ve Başkan Yardımcısı Mustafa Asım Güney, Dutlukırı Kültür Parkı'ndaki revizyon çalışmalarını denetledi. 

Toru, burada yaptığı açıklamada, çevre kalitesi yükseltilmiş ve yeni aktivite alanlarıyla birlikte fonksiyonel bir parkı halkın hizmetine sunacaklarını söyledi. 

Dutlukırı bölgesindeki park alanındaki revizyon çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Toru, "Çalışmalar kapsamında 1 milyon metrekarelik alanda şu anda yollarımız, ana arterlerimiz ve parke bordür çalışmalarımız büyük oranda tamamlandı. Bunun yanı sıra daha önce konseptte hiç olmayan farklı donatılarla da bu alanı halkımız için cazip bir hale getirmeye çalışıyoruz" dedi.

Birçok alanın tekrar düzenlendiğini vurgulayan Toru, önümüzdeki yaz döneminde Dutlukırı piknik alanının etkin bir şekilde hizmete açılacağını bildirdi.

Parkta paintball alanının da tasarlandığını ve bununla ilgili çalışmaların da devam ettiğini belirten Toru, "Dutlukırı Kültür Parkı, 1 milyon metrekarelik alanda birçok aktivite çeşidiyle birlikte tekrar hizmet vermiş olacak. Halkımıza şimdiden hayırlı olsun" diye konuştu.

Yaklaşık 3 aydır devam eden çalışmada 12 bin metrelik bordür ve 15 bin metrekarelik de parke döşendiğini anlatan Toru, ayrıca 150 adet kameriye yeri hazırlandığını, park içindeki yolların ve otoparkların yapımının da tamamlandığını aktardı.