Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi borcunda yeniden yapılandırma başladı

KONYA (AA) - Selçuklu Belediyesi, Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi borcu bulunan gerçek ve tüzel kişilerin borçları için yeniden yapılandırma...

KONYA (AA) - Selçuklu Belediyesi, Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi borcu bulunan gerçek ve tüzel kişilerin borçları için yeniden yapılandırma işlemlerini başlattı.

Selçuklu Belediyesinden yapılan açıklamada, kamuoyunda "Torba Yasa" olarak bilinen 6552 sayılı İş Kanunu ve Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde değişiklik yapılması ile bazı alacakların yeniden yapılandırılması hakkındaki kanunun Resmi Gazete 'de yayımlanarak yürürlüğe girdiği hatırlatıldı.

Söz konusu kanun kapsamında ev, iş yeri, arsa, arazilere ait Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi borcu olan tüm gerçek ve tüzel kişilerin borçlarını yeniden yapılandırabilecekleri belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Yapılandırmadan yararlanmak isteyen vatandaşların 1 Aralık'a kadar başvuruda bulunmaları gerekiyor. Başvurular, Selçuklu Belediyesi Emlak Servisine bizzat gelerek ya da https://tahsilat.selcuklu.bel.tr e- Belediye adresinden yapılabilecek. Yapılandırma tarihine bakılmaksızın ilk taksit ödemesi aralık ayında başlayacak. Kanun kapsamında 30 Nisan 2014 tarihine kadar olan Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi borçları yapılandırılabilecek. Gecikme zammı ve faiz borçları silinerek yapılandırma işlemi gerçekleştirilecek. Vatandaşlar borçlarını 6-9-12-18 ay taksitler halinde ödeyebileceği gibi peşin ödeme de yapabilecekler. Belediye veznelerinden yapılan peşin ödemelerine Maximum, World, Paraf kredi kartlarına 6, Bonus kredi kartına ise 3 taksit yapılacak. Ayrıca e-Belediye web sitesi üzerinden Maximum ve Paraf kartlarına 6 ay taksitle ödeme yapılabilecek ve kredi kartı ile yapılan ödemelerde vade farkı alınmayacak."

Ayrıca, yapılandırılan Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi borç ödemelerinin de Selçuklu Belediyesi hizmet binası içindeki veznelere, KOSKİ binasındaki Selçuklu Belediyesi veznelerine, Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halk Bankası vezne ve ATM'lerine komisyon ücreti ödemeden TC kimlik numarası ya da mükellef sicil numarası ile yapılabileceği bildirildi.