Engelli kızıyla yaşam mücadelesi veriyor

Engelli kızıyla yaşam mücadelesi veriyor
Engelli kızıyla yaşam mücadelesi veriyor
- Konya'da şırınga ile burnundan beslenen zihinsel ve bedensel engelli kızı Gülce'nin her şeyiyle ilgilenen Yakup Minaz, ailesiyle yaşam mücadelesi veriyor - Baba Minaz: "Kızımızı hayata bağlamak için eşimle ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. İşsizim, kızımı yaşatmak için bir an önce iş bulup çalışmak istiyorum"

KONYA (AA) - Ereğli ilçesinde şırınga ile burnundan beslenen doğuştan engelli 14 yaşındaki kızının her şeyiyle ilgilenen Yakup Minaz, ailesiyle yaşam mücadelesi veriyor.

İki çocuk babası Yakup Minaz (38), ailesiyle 3 ay önce İstanbul 'dan taşındıkları Hamidiye Mahallesi'nde hayatın zorluklarına göğüs geriyor.

Doğum esnasında oksijensiz kalması sonucu engelli olan kızını 14 yıldır şırınga yardımı ile burnundan besleyen Minaz, birçok yere başvurusunda bulunmasına rağmen olumlu sonuç alamadı.

Maddi sıkıntıları daha da artan, adres değişikliğinden dolayı yıllardır aldığı engelli maaşı da kesilen baba Minaz, kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor.

- "Maddi ve manevi sıkıntılar yaşıyoruz"

Baba Minaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, engelli kızı Gülce Minaz'ın doğduktan sonra 8 ay serumla beslendiğini söyledi. 

Sağlık sorunları nedeniyle sık sık yoğun bakıma alınan kızının her zaman yanında olduklarını anlatan Minaz, şöyle devam etti:

"Maddi sıkıntılarımızdan dolayı tedavisi tamamlanamadı. İstanbul'dayken hastanelerde temizlik görevlisi olarak çalıştım. Yaşam şartları zorlaşınca Ereğli'ye geldik. Haftada üç gün hastaneye gidiyoruz. Maddi ve manevi sıkıntılar yaşıyoruz. Doktor, burada tedavinin mümkün olamayacağını, Konya'ya gitmemiz gerektiğini söyledi. Ancak maddi durumum yetersiz olduğu için kızımı Konya'ya götüremiyorum. Kızımızı hayata bağlamak için eşimle ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. İşsizim, kızımı yaşatmak için bir an önce iş bulup çalışmak istiyorum."

Anne Nuray Minaz (30) da şeker hastası olduğunu, fakat çocukları için tüm zorluklara göğüs gerdiğini vurguladı.

Ereğli Engelsiz Yarınlar Derneği Başkanı Songül Vural ise Yakup Minaz'ın derneğe gelerek çocuğunun durumundan bahsettiğini söyledi.

Aileyi ziyaret ederek, yaşadıkları sıkıntıyı tespit ettiklerini bildiren Vural, "Çocuğumuzun halini gördük, gerçekten çok üzüldük. Aile maddi ve manevi olarak çok zor durumda. Dernek olarak elimizden geldiği kadar destek vermeye çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  KONYA

  ,

  Doktor

  ,

  Çocuk

  ,

  Aile

  ,

  Yaşam

  ,

  ,

  zaman

  ,

  engelli