Ereğli Kaymakamı engelliler için masa ve sandalye boyadı

Ereğli Kaymakamı engelliler için masa ve sandalye boyadı
Ereğli Kaymakamı engelliler için masa ve sandalye boyadı
KONYA (AA) - Konya'nın Ereğli ilçesinde bulunan Engelsiz Yarınlar Derneği masa ve sandalyeleri gökkuşağı rengine boyayarak kafe oluşturacak.Ereğli...

KONYA (AA) - Konya'nın Ereğli ilçesinde bulunan Engelsiz Yarınlar Derneği masa ve sandalyeleri gökkuşağı rengine boyayarak kafe oluşturacak.

Ereğli Kaymakamı Şakir Erden ile Belediye Başkan Yardımcısı Zuhal Savaş'ın da boyayarak katkı verdiği projede engellilere yönelik kafe hizmeti sunulacak. Ereğli Eğitim Fakültesi 3. Sınıf Matematik öğretmenliği okuyan öğrencilerin de boyama programa katkı verdi.

Engelsiz Yarınlar Derneği Başkanı Songül Vural, emeği geçenlere teşekkür ederek, derneğe gelen engelli vatandaşların rahatlıkla oturup vakit geçirebilmeleri için böyle bir çalışma yaptıklarını söyledi.

Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Zuhal Savaş ise birlik ve beraberlikten doğan güzel bir proje gerçekleştiğini, Belediye olarak dernek ve çevresinde sadece engelliler için park projeleri olduğunu belirtti.

"Küçük gibi görünse de engelliler için büyük bir uygulama yapıyoruz" diyen Ereğli Kaymakamı Şakir Erden ise dernek ile beraber daha çok işler yapacaklarını ifade etti. Erden son olarak emeği geçenlere teşekkür etti.

Boyanan masa ve sandalyeler Engelsiz Yarınlar Derneği'nin açacağı kafe için derneğe hediye edildi.