Filipinler Ankara Büyükelçisi Sanchez'den NEÜ'ye ziyaret

Filipinler Ankara Büyükelçisi Sanchez'den NEÜ'ye ziyaret
Filipinler Ankara Büyükelçisi Sanchez'den NEÜ'ye ziyaret
KONYA (AA) - Filipinler'in Ankara Büyükelçisi Maria Rowena Mendoza Sanchez, Necmettin Erbakan Üniversitesini (NEÜ), ziyaret etti.NEÜ Rektörü Prof....

KONYA (AA) - Filipinler'in  Ankara Büyükelçisi Maria Rowena Mendoza Sanchez, Necmettin Erbakan Üniversitesini (NEÜ), ziyaret etti.

NEÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker'in davetiyle Başkonsolos Robert Ferrer, büyükelçilik personeli ve ailelerinin de katıldığı ziyarette, Konya ve Konya kültürü tanıtıldı.

Düzenlenen yemekte, heyette bulunan akademisyenler iki ülke arasındaki ilişkileri konuştu. NEÜ ile Filipinler'deki üniversiteler arasındaki ilişkilerin ve yapılacak olan işbirliklerinin de konuşulduğu toplantıda, Sanchez ve beraberindekiler, Konya'da olmaktan mutluluk duyduklarını, görüşmelerin faydalı geçtiğini söyledi.

NEÜ Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Murat Çemrek, Filipinler'deki üniversitelerle NEÜ  arası öğrenci ve akademisyen değişimi için ilerleyen zamanlarda bir protokol imzalanacağını dile getirdi.

Toplantıdan sonra Şeker, Sanchez'e plaket verdi.