Gazeteci Ziya Tanrıkulu anıldı

Gazeteci Ziya Tanrıkulu anıldı
Gazeteci Ziya Tanrıkulu anıldı
KONYA (AA) - Konya Aydınlar Ocağı tarafından vefatının 36. yılında gazeteci Ziya Tanrıkulu için anma programı düzenlendi. Konuşmacılar, Ziya...

KONYA (AA) - Konya Aydınlar Ocağı tarafından vefatının 36. yılında gazeteci Ziya Tanrıkulu için anma programı düzenlendi. 

Konuşmacılar, Ziya Tanrıkulu'nun milliyetçi , mukaddesatçı, muhafazakar düşünceye sahip iyi bir insan, iyi bir gazeteci ve iyi bir Müslüman olduğunu dile getirdi.

AK  Parti eski Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı, programda yaptığı konuşmada, Hadimi hazretlerinin "Kamil odur ki; bıraka bir eser, eseri olmayanın yerinde yeller eser" sözünü hatırlatarak, "Şehrimize faydası dokunan ve eser bırakan isimlerin birer caddede yaşamasını arzu ederdim. Bu dünyada iyi eserler bırakan merhum Ziya Bey'i rahmetle anıyor ve Allah mekanını cennet etsin diyorum" dedi.

Anma programına, Konya Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Dr. Mustafa Güçlü, gazeteci ve yazarlar, Ziya Tanrıkulu'nun ailesi ile yakınları katıldı.

Program, Ziya Tanrıkulu'nun ruhuna okunan aşr-ı şerif'den sonra Mevlüt Gönen tarafından yapılan meal-i şerif açıklaması ve dua ile son buldu.