"Gelibolu Al Gelincik" Konya'da sahnelendi

"Gelibolu Al Gelincik" Konya'da sahnelendi
"Gelibolu Al Gelincik" Konya'da sahnelendi
KONYA (AA) - Çanakkale Zaferi'nin 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünün "Gelibolu Al...

KONYA (AA) - Çanakkale Zaferi'nin 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünün "Gelibolu Al Gelincik" adlı müzikli eseri, Konevi Kültür Merkezi'nde sahnelendi.

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, yaptığı açıklamada, yaşattıkları gece için Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Topluluğuna teşekkür etti.

Oyunda, müziği, gösterileri ve görsel efektleriyle çok farklı duygular yaşadıklarını belirten Toru, "Özellikle bugünlerde Çanakkale ruhuna ve o günkü heyecana çok fazla ihtiyacımız var" dedi. 

 Ayça Nur Kip Akyol'un yazdığı ve 45 kişilik ekibin görev aldığı eserin genel sanat yönetmenliğini ve orkestra şefliğini Dr. Cumhur Koca yaptı. Sahne uyarlamasını Ali Yoleri'nin üstlendiği ve koreografisi Kemal Sekmen tarafından yapılan eserde Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk 'ü ise ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu Rüştü Asyalı seslendirdi.