Gençlik ve Sorunları Çalıştayı

Gençlik ve Sorunları Çalıştayı
Gençlik ve Sorunları Çalıştayı
KONYA (AA) - Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ), Meram Belediyesi ve Ribat Eğitim Vakfı'nın işbirliğinde "Gençlik ve Sorunları Çalıştayı"...

KONYA (AA) - Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ), Meram Belediyesi ve Ribat Eğitim Vakfı'nın işbirliğinde "Gençlik ve Sorunları Çalıştayı" düzenlendi.

NEÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, bir otelde düzenlenen toplantıda, bu tür programlarda sadece gençliğin konuşulmasının doğru olmadığını söyledi.

Teknolojinin ilerlemesiyle beraber tüm toplumun  saldırı altında olduğunu belirten Şeker, "Bu sadece gençleri kapsamaz, hepimiz tehlike altındayız. Her şeye ticari gözle bakmamalıyız. Bu toplantı hepimize bir uyarı fişeği oluşturmalıdır" dedi.

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru da gençliğin sorunları varsa, toplumun milli ve manevi değerleri ne ölçüde kullandığına bakılması gerektiğini ifade etti.

Gençlere milli ve manevi sorumluluk yüklenmesi gerektiğini aktaran Toru, bazı televizyon programları, dizi ve filmlerin, milli ve ahlaki bilincin körelmesine neden olabildiğini dile getirdi.

Ribat Eğitim Vakfı Başkanı Muzaffer Büyük ise bilim ve teknolojinin geliştiği son yıllarda gençlerin bu durumdan olumsuz etkilendiğini anlattı.

Konuşmaların ardından, "Gençlik ve Ahlak İlişkisi", "Gençliğe Değerlerin Taşınması ve Medya İlişkisi ile Gençlik Döneminde Dini Şüphe ve Tereddütler" konularında sunumlar yapıldı. 

Programa, Konya Valisi Muammer Erol ve çok sayıda davetli katıldı.

Çalıştay yarın sona erecek.