Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Konya Milletvekili aday adayı Etyemez, AA Konya Bölge Müdürü Kayır'ı ziyaret etti

KONYA (AA) - AK Parti Konya Milletvekili aday adayı Halil Etyemez, Anadolu Ajansı (AA) Konya Bölge Müdürü Ahmet Kayır'ı ziyaret etti.

Etyemez, ziyarette yaptığı konuşmada, seçim çalışmaları kapsamında ilçe ve halk ziyaretleri gerçekleştirdiklerini belirtti.

7 Haziran seçimleri sonrasında Konya'ya yönelik yatırımların hız kazanacağını ifade eden Etyemez, Konya'nın tarihi dokusu ve birikimi ile uluslararası bir marka kenti olduğuna dikkati çekerek, "Aynı zamanda Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun kenti olmasından dolayı da bu seçimler Konyamız için ayrı bir öneme sahip. Bu seçimlerde halkımızın desteği ile Konya'dan rekor bekliyoruz" dedi.

Konya'nın geçmiş yıllarda tarım kenti olarak bilindiğine işaret eden Etyemez, Konya'nın son yıllarda ilim, kültür ve sanayi kenti olarak anıldığını aktardı.

Etyemez, kentin ekonomik göstergelerinin pozitif olduğuna değinerek, "İşsizlik rakamları bakımından  Türkiye ortalamasının altındayız. Konya'da 62 bin işsiz görünüyor ama 26 bin de işçi açığı var. Burada mesleki eğitim ve istihdam sorunu olduğunu da görüyoruz. Bu sorun aslında dünyanın sorunudur. Yeni dönemde bu soruna yönelik projeler geliştireceğiz" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin inşa sürecinin yaşandığını anlatan Etyemez, şunları kaydetti:

"Biz de Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız ile bu süreçte yer almak için yola çıktık. Eğitim politikalarına yönelik çalışmalarımız oldu, sendikada görev aldık. Bakan yardımcılığı görevinde çalışma hayatı, iş sağlığı istihdam ve mesleki eğitime yönelik çalışmaları yürüttük. Bu tecrübülerimizle yeni Türkiye'nin inşa sürecinde yer almak istiyorum."

AA Konya Bölge Müdürü Ahmet Kayır ise Anadolu Ajansı'nın çalışmaları hakkında bilgi verdi.