Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
KONYA (AA) - AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, seçim çalışmaları kapsamında Tuzlukçu ve ilçeye bağlı mahallelerde vatandaşla bir araya...

KONYA (AA) - AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, seçim çalışmaları kapsamında Tuzlukçu ve ilçeye bağlı mahallelerde vatandaşla bir araya geldi. 

1 Kasım seçimlerinin memleket meselesi olduğunu ve sandığa sahip çıkılması gerektiğini belirten Baloğlu, "Tuzlukçulu hemşehrilerimiz artık doğduğu yerde doyacak" dedi.

İlçe halkından destek isteyen Baloğlu, şunları söyledi:

"Koraşı'da bir gölet yapmayı planladık. Bununla ilgili fizibilite çalışmaları tamamlanarak, Koraşı Mahallesi Düz Mevkisi'nde yapımına karar verilmiştir. Temel sondaj ihalesi yapıldı. Bugünlerde teknik elemanlarca çalışmalara başlanacak. Gölet, entegre bir proje . Göletin arkasındaki dağlar badem ağaçlarıyla taçlandırılacak. Verilecek eğitim sonrası çilek projesi uygulanacak. Yaklaşık 2 bin dekar alanda yapılacak çilek üretimiyle, tarım işçisi olarak dışarıya giden hemşehrilerimiz kendi çilek tarlalarında üretime başlayacak. Bu yolla göçün önüne geçilecek."