Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
KONYA (AA) - Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve AK Parti Konya Milletvekili Hüsnüye Erdoğan, Büyükşehir Belediyesi Selçuklu Hanımlar...

KONYA (AA) - Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve AK Parti Konya Milletvekili Hüsnüye Erdoğan, Büyükşehir Belediyesi Selçuklu Hanımlar Lokali'nde aşure programına katıldı.

Başkan Akyürek, burada yaptığı konuşmada, Konya'da kadına yönelik faaliyetlere önem verdiklerini söyledi.

İl merkezindeki hamım lokallerinin yanında 11 ilçede daha hanım lokali inşaatının devam ettiğini belirten Akyürek, Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK), hanım lokalleri ve gençlik merkezlerine kayıt yaptıranların sayısının 315 bini bulduğunu, bu sayının 2019'a kadar 500 bine ulaşacağını ifade etti.

Hüsniye Erdoğan da bir kadın milletvekili olarak TBMM'de kadınları temsil etmekten gurur duyduğunu dile getirerek "Sizlerin arasından gelip de Meclis'te, milli iradenin tecelli ettiği yerde, üstelik AK Parti 'de siyaset yapmak bir hanım olarak ayrıcalık olsa gerek. Ben bunun gururunu taşıyorum. Ama özellikle hanım kardeşlerimizin temsilcisi olmak ayrı bir güzellik" dedi.

Geçmişte kadınların çok büyük sıkıntılar yaşadığına işaret eden Erdoğan, "Her birimiz ayrı ayrı eziyet gördük. Ben hiçbir kardeşimi 'şucu, bucu' diye ayırt etmiyorum. AK Parti olarak ayırt etmiyoruz. Biz sizlerden umutluyuz, sizler de bizlerden kesinlikle umudunuzu kesmeyin" diye konuştu.