Genel Seçime Doğru

Genel Seçime Doğru
Genel Seçime Doğru
- MÜSİAD Konya Şubesi'nde "1 Kasım seçimlerinin Yeni Türkiye'ye etkileri" konferansı

KONYA (AA) - MÜSİAD Konya Şubesi tarafından ''1 Kasım Seçimleri ve Yeni Türkiye '' konulu konferans yapıldı.

MÜSİAD Konya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Özbuğday, burada yaptığı konuşmada, toplum olarak 7 Haziran seçimlerinden sonra çok önemli süreçlerden geçildiğini söyledi. 

Yaşanan olayların, seçimlerin önemini artırdığını vurgulayan Özbuğday, "Bu hafta bizler de 1 Kasım seçimlerinin Yeni Türkiye'ye etkilerinin neler olacağıyla ilgili değerlendirmelerde bulunma istedik" dedi.

Konferansa konuşmacı olarak katılan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yılmaz Bingöl  ise katılımcılara son dönemde Türkiye'de yaşanan gelişmeler ve 1 Kasım seçimleri hakkında değerlendirmede bulundu.

Bingöl, demokratikleşme,  yargı reformları, insan hakları, anadilde eğitim ve yayıncılık, yerel yönetimlerin güçlendirilmesi gibi konularda bilgi vererek şunları kaydetti:

"Büyükşehir yasasına, eğitimden sağlığa, pek çok alanda devrim niteliğinde uygulamalar hayata geçirildi. Ülkemiz üzerinde kirli emelleri olanlar her defasında terörü kullanarak ülkemizin ilerleyişini durdurmak istediler. 7 Haziran seçimlerinin ardından yaşanan olaylar ve ülkemizde yaşanan tüm gelişmeler ışığında 1 Kasım seçimlerinin Yeni Türkiye'nin inşası için bir fırsat olduğuna ve eski Türkiye ile Yeni Türkiye arasında tercih yapma anlamını taşıdığına inanıyorum."

Konferans, Özbuğday'ın günün anısına Bingöl'e hediye takdimi ile son buldu.