Hadimi hazretleri 'Berika Sohbetleri' ile anlatılıyor

Hadimi hazretleri 'Berika Sohbetleri' ile anlatılıyor
Hadimi hazretleri 'Berika Sohbetleri' ile anlatılıyor
KONYA (AA) - Hacıveyiszade İlim ve Kültür Vakfı bünyesinde kurulan Ebu Said Hadimi Tahkik Merkezi ve Hadim Belediyesi tarafından Hazreti Hadimi ve...

KONYA (AA) - Hacıveyiszade İlim ve Kültür Vakfı bünyesinde kurulan Ebu Said Hadimi Tahkik Merkezi ve Hadim Belediyesi tarafından Hazreti Hadimi ve eserlerini anlatan 'Berika Sohbeti' düzenlendi.

Hazreti Hadimi çay bahçesinde düzenlenen toplantıda, Hazreti Hadimi'nin hayatı, fikirleri ve en önemli eserlerinden biri olan 'El-Berika Şerh-u Tarikatı Muhammediye' adlı eserinden dersler verildi.

Hadim Belediye Başkanı Ahmet Hadimioğlu, burada yaptığı konuşmada, Ebu Said Hadimi Tahkik Merkezi'nin hazırladığı proje kapsamında Hadimi hazretlerinin eserlerinin tercüme ve tahkik edilip bilim dünyasına sunulması için proje hazırlandığını belirtti.

Hadim Belediyesi olarak projeye ortak olduklarını ifade eden Hadimioğlu, şunları kaydetti:

"Bu hayırlı hizmete sebep olanlara teşekkür ediyorum. Bundan sonra her ay Hadimi hazretlerinin hayatının anlatılacağı, eserlerin tercüme edileceği, fikirlerinin tartışılacağı Berika sohbetlerinin devamı gelecektir. Bir kişi bile olsa bu sohbetler yaz boyunca açık havada, kışın ise tarihi kütüphanede yapılacak. Hz. Hadimi'nin anlaşılmasında, memleketimizin tanıtılmasında büyük katkıları olacağına inanıyorum."

Toplantıya konuşmacı olarak Doç. Dr. Murat Şimşek, Dr. Hasan Özer, Mehmet Çaba ve Güneş Öztürk katıldı.

Toplantı konuşmacıların sunumlarıyla devam etti.


  ETİKETLER:

  KONYA

  ,

  Belediye

  ,

  Çay

  ,

  Proje

  ,

  Bilim

  ,

  Güneş

  ,

  kültür