Hakkari'deki terör saldırısı

Hakkari'deki terör saldırısı
Hakkari'deki terör saldırısı
- Şehit askerlerden Sözleşmeli Piyade Er Resul Coşkun ile Piyade Er Muharrem Öksüz'ün cenazesi Konya'ya getirildi - Oğlunu asker selamıyla karşılayan anne Coşkun: - "Dik duracağım, ağlamayacağım, düşmanlarımı güldürmeyeceğim" - "Ben buradayım oğlum. Damatlığın ne güzelde yakışmış, şehit olduğun için seninle gurur duyuyorum oğlum"

KONYA (AA) - Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde terör örgütü PKK mensuplarının düzenlediği hain saldırıda şehit düşen Sözleşmeli Piyade Er Resul Coşkun ile Piyade Er Muharrem Öksüz'ün cenazesi uçakla memleketleri Konya'ya getirildi.

Coşkun ve Öksüz'ü taşıyan Konya Havaalanı'nda şehitlerin yakınları, mülkü erkan ve öteki ilgililer tarafından karşılandı.

Nişanlı oğlu Resul'ü  asker selamıyla karşılayan anne Sıdıka Coşkun, "Dik duracağım, ağlamayacağım, düşmanlarımı güldürmeyeceğim. Ben buradayım oğlum.  Damatlığın ne güzelde yakışmış, şehit olduğun için seninle gurur duyuyorum oğlum" dedi.

Türk bayrağına sarılı tabutlar, askerlerin omuzlarında ambulansa taşındı, ardından şehitlerin naaşı törenlerin yapılacağı yere götürüldü.

Coşkun için Musalla Mezarlığı'ndaki namazgahta, Öksüz için de  Divanlar Mahallesi'nde tören düzenlenecek. Her iki şehidin de öğlen namazının ardından defnedilmesi bekleniyor. 

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde 6 Eylül 'deki terör saldırısında 16 asker şehit olmuş, 6 asker yaralanmıştı.