Halkapınar'da eski ve tehlike saçan kerpiç evler yıkılıyor

Halkapınar'da eski ve tehlike saçan kerpiç evler yıkılıyor
Halkapınar'da eski ve tehlike saçan kerpiç evler yıkılıyor
KONYA (AA) - Halkapınar'da eski ve tehlike saçan kerpiç evler yıkılıyor.Halkapınar Belediye ekipleri Küsere Mahallesi girişinde bulunan eski ve...

KONYA (AA) - Halkapınar'da eski ve tehlike saçan kerpiç evler yıkılıyor.

Halkapınar Belediye ekipleri Küsere Mahallesi girişinde bulunan eski ve tehlike saçan kerpiç evleri dozer ve kepçelerle yıkarak yol genişletme çalışmalarına devam ediyor.

Halkapınar Belediye Başkanı Fahri Vardar, Küsere Mahallesi'nde bu yol üzerinde bulunan yaklaşık 10 adet eski kerpiç evin yıkılması için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Küsere Mahallesi'nde iki aracın yan yana geçmesinin hiçbir şekilde mümkün olmadığını ifade eden Vardar, şunları kaydetti:

"Ayrıca yol kenarlarında eski, terk edilmiş, kullanılmayan, tehlike saçan kerpiç evler var. Biz bu durumu değiştirmek istiyoruz. İlk olarak eskimiş ve tehlike saçan kerpiç evleri yıkarak görüntü kirliliğinden kurtulurken bir taraftan da mahallemizin yollarını genişletmeye çalışıyoruz. İlk etapta mahalle girişinde iki evin yıkılmasıyla başladık. Önümüzdeki günlerde 10 adet ev daha yıkacağız. Bu çalışmalarımızı benzer sıkıntıları yaşayan diğer mahallelerimizde de yapmak istiyoruz.''

Halkapınar Kaymakamı Mehmet Kocabey, yıkım işlerini Belediye Başkanı Fahri Vardar ile birlikte izlerken çalışmalarla ilgili Vardar'dan bilgiler aldı.


    ETİKETLER:

    KONYA

    ,

    Belediye