Halkapınar'da "Hayat Boyu Öğrenme" Komisyonu toplantısı

Halkapınar'da "Hayat Boyu Öğrenme" Komisyonu toplantısı
Halkapınar'da "Hayat Boyu Öğrenme" Komisyonu toplantısı
 KONYA (AA) - Halkapınar'da ''Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu'' toplantısı, Kaymakam Mehmet Kocabey başkanlığında...

 KONYA (AA) - Halkapınar'da '' Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu'' toplantısı, Kaymakam Mehmet Kocabey başkanlığında yapıldı.

Hükümet Konağı'nda düzenlenen toplantıda, 2014 yılında yapılan çalışmalar değerlendirilip, 2015 yılında yapılacak çalışmalar planlandı.

Kaymakam Kocabey, toplantıda yaptığı konuşmada, Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından açılacak kurslara ağırlık verilmesi gerektiğini söyledi.

Yaygın eğitimin ihtiyaçlarının belirlenmesi, planlanması ve ortaya çıkacak güçlüklerin giderilmesi çalışmalarının da yapıldığını ifade eden Kocabey, ''Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından halkın ekonomik, sosyal ve kültürel seviyesini yükseltmeye yönelik kursların açılması için daha fazla gayret gösterelim'' dedi.

Toplantıya Halkapınar İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavuş Halil İbrahim Keleş, Belediye Başkanı Fahri Vardar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abidin Ünal, Halk Eğitim Merkezi Müdür Vekili Fahri User ve diğer kurum amirleri katıldı.