Halkapınar'da şoförlere çocuk psikolojisi anlatıldı

Halkapınar'da şoförlere çocuk psikolojisi anlatıldı
Halkapınar'da şoförlere çocuk psikolojisi anlatıldı
KONYA (AA) - Halkapınar'da öğrenci servisi şoförlerine çocuklara karşı tutum ve davranış şekillerinin nasıl olması...

KONYA (AA) - Halkapınar'da öğrenci servisi şoförlerine çocuklara karşı tutum ve davranış şekillerinin nasıl olması gerektiği konusu anlatıldı.

Halkapınar Hükümet Konağı toplantı salonunda Yatılı Bölge Ortaokulu rehberlik öğretmeni Esra Akcan tarafından verilen seminerde, öğrenci servis şoförleri bilgilendirildi.

Seminerde şoförlerin, öğrenciler yanında hal ve hareketlerine en az öğretmenler ve aileler kadar dikkat etmelerinin önemine vurgu yapan Akcan, şunları kaydetti:

"Biz çocuğun yanında sigara içiyorsak, elimizi arkada kavuşturup yürüyorsak küçük de bunu yapar. Çocuğa dürüst olmak öğretilmez çünkü dürüstlük örnek alınır.  Öğretmen isterse sabahtan akşama kadar 'Kırmızıda geçmeyin' desin. Servis sürücüsü kırmızıda geçerse öğretmenin çocuğa sabahtan akşama kadar verdiği eğitim  boşa gider. Şoför çabuk sinirlenmemeli. bağıra çağıra konuşmamalıdır. Şoförlerimizin her hareketini modelleyen öğrenciler olduğunu unutmamalısınız. Çocukların yanında hal ve hareketlerimize en az öğretmenler ve aileler kadar dikkat etmeliyiz. Bu konu her şeyden önce şoförlük mesleğinden geçimlerini kazanan şoförlerin insani bir görevi olduğunu unutmamalısınız. Sizler çocuklarımızın eğitimlerinde köşe taşlarısınız. Servis şoförleri 'öğretmen', araçları da 'sınıf' gibidir. Sizler geleceğin mimarlarının yetişmesinde emek veren görev yapan görülmez kahramanlarsınız."