Hayallerini gerçekleştirmek için zayıflama kampındalar

Hayallerini gerçekleştirmek için zayıflama kampındalar
Hayallerini gerçekleştirmek için zayıflama kampındalar
- "Hayallerine Koş Projesi" kapsamında Konya'nın Beyşehir ilçesinde düzenlenen kampa, 14-26 yaş grubu obez gençler katılıyor - Sportif eğitim uzmanı, diyetisyen, psikolog ve hekim nezaretinde gerçekleştirilen sportif aktivitelere katılan gençlerin en büyük hayali fazla kilolarından bir an önce kurtulmak

KONYA (AA) - ABDÜLHAMİT YAŞAR - Beyşehir ilçesinde "Hayallerine Koş" isimli proje kapsamında düzenlenen kampa katılan 14-26 yaş grubu aşırı kilolu 30 genç , sportif aktivitelerle, en büyük hayalleri olan zayıflamak için çaba gösteriyor.

 Konya Halk Sağlığı Müdürlüğü, Selçuklu Toplum Sağlığı Merkezi ile Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi işbirliği ile gerçekleştirilen kamp, Beyşehir Gençlik ve İzcilik Eğitim Tesisleri'nde başladı.

Kampa 14-26 yaş aralığındaki obez gençler katılıyor. Gençlerin problemlerle baş etme becerilerinin geliştirilerek fizyolojik ve psikolojik sağlıklarının korunmasının amaçlandığı kampta, obeziteyle mücadele edebilmek için yeni bir metot uygulanıyor.

- Kapta 30 genç var

Konya Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Abdullah Özüdoğru, ortaklaşa yürütülen kampa katılan gençlerin buradaki aktivitelere katılarak hayallerinin peşinden koştuğunu söyledi. Dr. Özüdoğru, kampta 30 gencin katıldığını belirterek, katılımcıların burada spor yapma alışkanlığı da kazandığını dile getirdi. 

Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde görevli sportif eğitim uzmanı ve proje sorumlusu Seyfi Atamer ise yürütülen aktivitelerin diyetisyen, psikolog ve hekimlerden oluşan bir heyetin kontrol ve gözetiminde gerçekleştirildiğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

" Türkiye 'de ilk defa uygulanacak bir projeyi yönetiyoruz. Bu projede, 14 ile 26 yaş arasında bulunan obez grubundaki gençler yer alıyor. Onların topluma daha sağlıklı, daha zinde ve daha performans sağlayıcı bir sportif başarı sağlaması amacıyla çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışma içerisinde atletizm de yapıyoruz. Bu gençlerimiz önce 100 metre koşamıyordu ama şu anda günde yaklaşık 15 kilometre koşabilecek duruma geldiler. Bütün sporcularımız bu aktivitelerle aynı zamanda kilo vermekte, sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürme aktivitesini de sağlamış oluyorlar."

Kampa katılan gençler de Beyşehir'e hayallerine kavuşmak amacıyla geldiklerini, en büyük hayalleri ve hedeflerinin ise zayıflayarak fazla olan kilolarından kurtulmak olduğunu söyledi.