Hayvanlar için yem bırakıyor

Hayvanlar için yem bırakıyor
Hayvanlar için yem bırakıyor
KONYA (AA) - Karapınar ilçesinde ayakkabı boyacılığı yapan bir vatandaş, soğuk hava ve kar nedeni ile yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlara yiyecek...

KONYA (AA) - Karapınar ilçesinde ayakkabı boyacılığı yapan bir vatandaş, soğuk hava ve kar nedeni ile yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlara yiyecek bırakıyor.

Bazı vatandaşlar yiyecekleri poşetlerle duvarlara asarak kuşların aç kalmamasını sağlıyor. Kimi vatandaşlar da sokaklara yiyecekler bırakarak sokak hayvanlarının yiyecek sıkıntısı yaşamaması için çalışıyor.

İlçede ayakkabı boyacılığı yaparak geçimini sağlayan Sabri Akyıl (67), her gün sokak sokak gezerek kedi, köpek ve kuşlara yiyecek bırakıyor.

Bazı zamanda boyacılıktan kazandığı paralardan, bazı zamanda vatandaşların verdikleri yiyeceklerini hayvanlar için dağıttığını söyleyen Sabri Akyıl, "Soğukta aç kalan çok sayıda hayvan var. Vatandaşlar ekmekleri çöpe atıyor. Çöpe atmasınlar, hayvanlara versinler. Sabah evimizde kahvaltımızı yapıyoruz ama hayvanların yiyecek sıkıntısı çekiyor. Hayvanlara sahip çıkalım" dedi.


  ETİKETLER:

  KONYA

  ,

  Sabah

  ,

  Ayakkabı

  ,

  Hayvanlar

  ,

  Hava

  ,

  kedi

  ,

  kar