Hayvanları Koruma Günü

Hayvanları Koruma Günü
Hayvanları Koruma Günü
KONYA (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 8. Bölge Müdürlüğü 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü'nü kutladı.8. Bölge Müdürü...

KONYA (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 8. Bölge Müdürlüğü 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü'nü kutladı.

8. Bölge Müdürü Yılmaz Kocaman, Kültürpark'ta yapılan törende, hayvanların hak ve hukuklarını koruma adına kurullar tesis edildiğini söyledi. 

Bu kurullar vasıtasıyla hayvanlar ve bitkilerin korunmasını biyolojik çeşitliliğin ve ekosistemin devamının sağlanması adına katkılarda bulunulduğunu belirten Kocaman, "Yaratılışta var olan dengenin bozulmaması adına da bu günleri toplum olarak ve dünya insanı olarak ihdas etmişiz. İnsanların dikkatini bu hayvanların ve doğadaki dengenin, var olan ekosistemin devamlılığının sağlanması adına bu toplantıları yapıyoruz" dedi.

Konuşmaların ardından, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar 8. Bölge Müdürlüğü tarafından yaptırılan mama kapları Konyalı hayvan severlere dağıtıldı.

Etkinliğe, Konya Orman Bölge Müdürü Bekir Karacabey, Konya Büyükşehir Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcısı Uğur Uslu, 8. Bölge Müdürlüğü Şube Müdürleri ve personeli katıldı.