"Hırsız" diye darbettiler

"Hırsız" diye darbettiler
"Hırsız" diye darbettiler
- Konya'da bir apartmandan kaçan hırsızlık şüphelisini arayan mahallesi sakinleri, hırsız zannettikleri Suriye uyruklu kişiyi darbetti

KONYA (AA) - Konya'da bir apartmandan kaçan hırsızlık şüphelisini arayan mahallesi sakinleri, hırsız sandıkları Suriye uyruklu kişiyi darbetti.

Alınan bilgiye göre, merkez Meram ilçesi Abdulaziz Mahallesi'nde apartmanda vatandaşlar, şüpheli bir kişinin bazı evlerin kapılarını zorlayarak açmaya çalıştığını fark etti.

Bunun üzerine şüphelinin peşine düşen mahalle sakinlerinin kovaladığı kişi, bir süre sonra gözden kayboldu. Bu sırada vatandaşlar, olayın olduğu bölgede karşılarına çıkan ve şüpheliye benzettikleri Suriye uyruklu Sait Muhammed'i durdurarak darp etmeye başladı.

Mahallelilerin arasında kalan Muhammed, ihbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri tarafından kurtarıldı. Yaralanan Sait Muhammed, ambulansla Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Sait Muhammed'in ifadesinde, gece Hatay'a otobüs biletinin olduğunu, otobüs terminaline gitmek için evinden çıktığını söylediği öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.


  ETİKETLER:

  Suriye

  ,

  HATAY

  ,

  KONYA

  ,

  Soruşturma

  ,

  Gece

  ,

  eğitim