HİSDER'de "Siyasetin İlkeleri" konuşuldu

HİSDER'de "Siyasetin İlkeleri" konuşuldu
HİSDER'de "Siyasetin İlkeleri" konuşuldu
KONYA (AA) - Hikmet İlim ve Sanat Derneği (HİSDER) tarafından düzenlenen Cuma Sohbetleri'nde, "Siyasetin İlkeleri" konuşuldu.?AK Parti Konya...

KONYA (AA) - Hikmet İlim ve Sanat Derneği (HİSDER) tarafından düzenlenen Cuma Sohbetleri'nde, "Siyasetin İlkeleri" konuşuldu.

?AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Keleşoğlu Kültür Merkezi'nde 5 yıllık il başkanlığı dönemiyle politik hayatında edindiği siyasetin ilkelerini anlattı.

Politikanın lider olma ve risk alma sanatı olduğunu ifade eden Sorgun, şunları kaydetti:

"Aidiyet olmadan siyaset olmaz. Mutlaka bağlı olduğunuz bir yer olmalıdır. Siyasette hem içinde bulunduğumuz şartları hem de ufku, idealleri, hedefleri ve ülküyü kaybetmemek gerekiyor. Siyasette keşke değil iyi ki demek gerekir. Çünkü keşke 'pişmanlık' demektir. 'İyi ki'yi hayat prensibi haline getirmek gerekir. Siyaset sorun değil çözüm üretme sanatıdır. Siyaset ayrıca bisiklete binmek gibidir. Durursanız düşersiniz. Siyaset aynı zamanda bir denge işidir. Siyaset, doğru bildiğin hak yolda yalnız kalsan da yürümektir. Siyaset bir emanet işidir. Ama emanetçi olmayacaksın. Siyasette ufkun büyük, adımların küçük olacak."

Sohbet, daha sonra soru-cevap şeklinde devam etti.