Huğlu festivalindeki konserler ertelendi

Huğlu festivalindeki konserler ertelendi
Huğlu festivalindeki konserler ertelendi
KONYA (AA) - Konya'nın Beyşehir ilçesine bağlı Huğlu Mahallesi'nde 8 Ağustos'ta yapılacağı duyurulan Huğlu Kültür ve Sanat Festivali'ndeki konser ve...

KONYA (AA) - Konya'nın Beyşehir ilçesine bağlı Huğlu Mahallesi'nde 8 Ağustos 'ta yapılacağı duyurulan Huğlu Kültür ve Sanat Festivali'ndeki konser ve eğlence programlarının ertelendiği açıklandı.

Huğlu Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Nail Gökhaba, yaptığı yazılı açıklamada, son günlerde ülkenin farklı bölgelerinde hayatını kaybeden şehitlerin aziz hatırasına saygı gösterme adına yönetim kurulu olarak aldıkları karar uyarınca 8 Ağustos Cumartesi günü yapılacak festivaldeki konser ve eğlence bölümlerini iptal ederek, ertelediklerini söyledi.

Festival kapsamında sanatçılar Murat Başaran, Nuray Hafiftaş ve Ayşe Sezer Alkan gibi isimlerin konser programlarının yer aldığını vurgulayan Gökhaba, şunları kaydetti:

"Ancak, festivaldeki bu konser programları, halk oyunları, mehter ve animasyon gösterileri gibi eğlence tarzı etkinlikler olmayacak. Konser programlarını ileri bir tarihe erteliyoruz. Festivalde cumartesi günü motosiklet kortej geçişi ile ertesi gün tek kurşun atış müsabakaları olacak.. Ama, konser ve eğlence programlarını iptal ettik. İnşallah bu terör olayları ve akan kanlar durursa, şehit haberlerinin artık gelmediği günlerde bu ertelediğimiz konser ve eğlence programlarını yapmayı planlıyoruz."