Huğlu'da "Fotoğraflarla Huğlu" fotoğraf sergisi

Huğlu'da "Fotoğraflarla Huğlu" fotoğraf sergisi
Huğlu'da "Fotoğraflarla Huğlu" fotoğraf sergisi
KONYA (AA) - Beyşehir ilçesine bağlı Huğlu Mahallesi'nde "Geçmişten günümüze fotoğraflarla Huğlu" isimli fotoğraf sergisi açıldı.Selçuk Üniversitesi...

KONYA (AA) - Beyşehir ilçesine bağlı Huğlu Mahallesi'nde "Geçmişten günümüze fotoğraflarla Huğlu" isimli fotoğraf sergisi açıldı.

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Huğlu Meslek Yüksekokulu ile Huğlu Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından ilçeye bağlı Huğlu Mahallesi'nde yüksekokul hizmet binasında açılan sergide Huğlulu fotoğraf tutkunları tarafından geçmiş yıllardan günümüze kadar çekilen yöreye ait fotoğraflar sergilendi.

Huğlu Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Nail Gökhaba, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Tüfek sektörünün kalbinin attığı Huğlu Mahallemizde 1965'li yıllardan günümüze kadar çekilen 35 kare fotoğraf fotoğrafseverlerin beğenisine sunuldu. Sergide en çok mahallemizde 400-500 yıllık bir yaşa sahip olduğu tahmin edilen ardıç ağacımızın yer aldığı kare ile meydanımızda o dönemde imece usulü inşaat çalışmaları gerçekleştirilen binanın yer aldığı fotoğraf ilgi çekti" dedi.

Serginin açılışına Beyşehir Cumhuriyet Başsavcısı Buğra Türker, SÜ Huğlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Arslan, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Emniyet Amiri Sefa Mercan, Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Mustafa Büyükkafalı, dernek yöneticileri, akademisyenler, daire amirleri, tüfek sektörü temsilcileri ile mahalle sakinleri katıldı.