Huğlu'da tek kurşun atış müsabakaları

Huğlu'da tek kurşun atış müsabakaları
Huğlu'da tek kurşun atış müsabakaları
KONYA (AA) - Beyşehir ilçesine bağlı Huğlu Mahallesi'nde konser ve eğlence programları ertelenen Huğlu Kültür ve Sanat Festivali kapsamında tek...

KONYA (AA) - Beyşehir ilçesine bağlı Huğlu Mahallesi'nde konser ve eğlence programları ertelenen Huğlu Kültür ve Sanat Festivali kapsamında tek kurşun atış müsabakaları düzenlendi.

Huğlu Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen etkinlik motor kortej yürüyüşü ile başladı. Korteje, Huğlu'nun yanısıra Konya, Alanya, Manavgat ve Mersin'den yaklaşık 40 motosiklet tutkunu katıldı.

Huğlu Mahallesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı Atış Poligonu'nda düzenlenen müsabakalara ise Konya, Eskişehir, Antalya ve Karaman illerinden 308 atıcı katıldı. Müsabakalar sonunda dereceye giren isimlere Huğlu'da av tüfeği üretimi yapan firmalar tarafından çeşitli ödüller verildi.

Etkinliğe, Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir Cumhuriyet Savcısı Devran Günday, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Bayındır ve vatandaşlar katıldı.