Hüyük'te jeotermal su çalışmaları başlatıldı

Hüyük'te jeotermal su çalışmaları başlatıldı
Hüyük'te jeotermal su çalışmaları başlatıldı
KONYA (AA) - Hüyük ilçesinde, jeotermal su çalışmalarına başlandığı bildirildi.Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada,...

KONYA (AA) - Hüyük ilçesinde, jeotermal su çalışmalarına başlandığı bildirildi.

Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçe için kaplıca ve göl turizmi projesinin ilk adımı olan jeotermal enerji sondaj çalışmalarını başlattıklarını söyledi.

5 aydır yürütülen arama tarama faaliyetleri neticesinde 7 kilometrekarelik bir alanda sıcak su çıkma ihtimali olan üç noktanın tespit edildiğini vurgulayan Şahin, şunları kaydetti:

"Sondaj çalışmaları sonucunda en az 42 derece sıcaklıkta su çıkması bekleniyor. Projenin kaplıca turizmine büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Burada ruhsatlandırma işlemleri tamamlandı ve bin 500 metrelik ham yol çalışması da yapıldı. İstenilen miktarda ve yeterli sıcaklıkta su çıkması halinde sıcak suyun çıktığı noktadan Beyşehir Gölü kenarına taşınması ve kaplıca turizmi ile göl turizmini aynı yerde hizmete sunmayı hedefliyoruz. Proje , Türkiye 'de bir ilk olması yönüyle de büyük önem arz ediyor."


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  KONYA

  ,

  Belediye

  ,

  Proje

  ,

  ilçe

  ,

  derece

  ,

  Enerji

  ,

  sıcak