Hüyük'te lise öğrencileri sağlık taramasından geçirildi

Hüyük'te lise öğrencileri sağlık taramasından geçirildi
Hüyük'te lise öğrencileri sağlık taramasından geçirildi
KONYA (AA) - Hüyük ilçesinde öğrenim gören İmam Hatip Lisesi öğrencileri sağlık taramasından geçirildi.Hüyük Kaymakamlığı, Hüyük Devlet Hastanesi...

KONYA (AA) - Hüyük ilçesinde öğrenim gören İmam Hatip Lisesi öğrencileri sağlık taramasından geçirildi.

Hüyük Kaymakamlığı, Hüyük Devlet Hastanesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa hazırladığı "Sağlıklı Gençlik, Sağlıklı Geleceğimiz" isimli proje kapsamında Hüyük Makbule-Durmuş Akkuş Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde öğrenim gören 62 öğrenci sağlık taramasından geçirildi.

Devlet Hastanesi'nde görev yapan hekimler ile sağlık personeli tarafından gerçekleştirilen sağlık taraması çalışmalarına, İlçe Kaymakamı Bayram Türker, Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Fatih Selvi, Hastane Müdürü Mustafa Kemal Ateş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ünal ve şube müdürlerinin de nezaret ederek faaliyetlere katkı ve destek sağladığı belirtildi.

 İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ünal,  gazetecilere yaptığı açıklamada, proje kapsamında öncelikle yurtlarda kalan öğrencilerden başlamak üzere tüm okullardaki öğrencilerin sağlık taramasından geçirileceğini belirtti.

Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Fatih Selvi ise kendisinin de lise yıllarında yurtta kaldığını hatırlatarak, "Benim için de tarama çalışmasının buradan başlatmamız anlamlıydı. Geleceğimiz olan öğrencilerimizin her sıkıntısından yanlarında olmaya devam edeceğiz. Bakanlığımız ve Kamu Hastaneler Kurumu Birliğimizin bizlere verdiği destekle daha kaliteli ve yerinde hizmet sunmaya devam edeceğiz" dedi.