Hüyük'te Mersin balığı yetiştirilecek

Hüyük'te Mersin balığı yetiştirilecek
Hüyük'te Mersin balığı yetiştirilecek
KONYA (AA) - Beyşehir Gölü'ne kıyısı olan Hüyük ilçesinde, Mersin balığı yetiştirilecek.Mevlana Kalkınma Ajansı'nın 2015 yılı teknik destek projeleri...

KONYA (AA) - Beyşehir Gölü'ne kıyısı olan Hüyük ilçesinde, Mersin balığı yetiştirilecek.

Mevlana Kalkınma Ajansı'nın 2015 yılı teknik destek projeleri çerçevesinde Hüyük Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Hüyük Ziraat Odası proje ortaklığı ile ilçede yaşayan balıkçılar ve çiftçilere yönelik Mersin balığı yetiştiriciliği eğitimi verildi.

Eğitim, Hüyük Ziraat Odası toplantı salonunda 3 gün süreli gerçekleştirildi. 

 Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yücel Doğan, burada yaptığı konuşmada, ilçe tarımsal üretiminde son dönemde ciddi çalışmalar yapıldığını belirtti.

Çilek konusunda ilçenin önemli aşamalar kaydettiğini ve bölgede söz sahibi olduğunu vurgulayan Doğan, "İlçe Müdürlüğümüz ve Ziraat Odası ortak çalışması ile alternatif tarımsal üretimi ile ilgili çalışmalar da yapmaktayız. İlçemizin Beyşehir Gölü kenarında olması ve çok sayıda su kaynaklarına sahip olması bizlere su ürünleri yetiştiriciliği ile ilgili de çalışma imkanı veriyor" dedi.

Konuşmanın ardından Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Trabzon Yomra Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Yetiştirme Bölüm Başkanı Bilal Akbulut sunum gerçekleştirdi.