İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu'ndan kınama

İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu'ndan kınama
İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu'ndan kınama
KONYA (AA) - İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu, bir polis tarafından muhabire yönelik yapılan küfür ve saldırı olayını kınadı.İç Anadolu Gazeteciler...

KONYA (AA) - İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu, bir polis tarafından muhabire yönelik yapılan küfür ve saldırı olayını kınadı.

İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu Başkanı Adem Alemdar, yaptığı yazılı açıklamada, Aksaray'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları esnasında il emniyet müdür yardımcısının görevi başındaki muhabire yönelik yaptığı çirkin hareketi kabul etmelerinin mümkün olmadığını belirtti.

Kamu adına görev yapan gazetecilerin, pek çok olayda emniyet ekipleriyle yan yana, zor şartlar altında görev yaptığını ifade eden Alemdar, şunlar kaydetti:

"Emniyet güçlerimizin gazeteci arkadaşlarımıza her konuda yardımcı olmaları beklenirken, Aksaray'da meydana gelen olayın bir emniyet müdür yardımcısına yakıştığını söyleyemeyiz. Görevi icabı medya organı tarafından vazifelendirilerek olay yerine gönderilen gazetecilerin maddi ve manevi koruyucuları da polislerimiz olmalıdır. Konuyla ilgili soruşturma başlattığını öğrendiğimiz Aksaray Emniyet Müdürlüğünün konuyu sonuna kadar araştırıp neticelendireceğine olan inancımızı belirtmek isterim. Bir kez daha; saldırıya maruz kalan arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, kendisine yakışmayan bu çirkin tavrı dolayısıyla emniyet müdür yardımcısını kınıyoruz."