İHH, mobil fırınla Suriyelilere ekmek dağıtıyor

İHH, mobil fırınla Suriyelilere ekmek dağıtıyor
İHH, mobil fırınla Suriyelilere ekmek dağıtıyor
KONYA (AA) - İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Konya Şubesi Basın Koordinatörü Selim Tosun, Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki İHH...

KONYA (AA) - İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Konya Şubesi Basın Koordinatörü Selim Tosun,  Hatay 'ın Reyhanlı ilçesindeki İHH İnsani Yardım Vakfı Suriye Lojistik Merkezinin fırın ve depo bölümünde çıkan yangının ardından duran ekmek üretimine mobil fırınla devam ettiklerini söyledi.

Suriye Lojistik Merkezi'nde konuşlandırılan mobil fırında 7 kişilik ekibin düzenli olarak çalıştığını belirten Tosun, "Yanan fırınımızın yenisi yapılana kadar mobil fırınımızda günlük yaklaşık 20 bin ekmek üreteceğiz. Suriyeli kardeşlerimizin mağdur olmaması için mobil fırınımız hiç durmaksızın çalışacak" dedi.

Suriyeliler için geçtiğimiz aylarda çeşitli bölgelerde 600 bin ekmek üretildiğini, ancak bu rakamın bölgeye gönderilen yardımların azalması nedeniyle büyük ölçüde düştüğünü anlatan Tosun, "Bundan önce olduğu gibi bugün de milyonlarca Suriyeli, Konyalıların desteğini bekliyor. En önemli ihtiyaç olan ekmek sorununu gidermek adına tüm Konyalılardan katkı bekliyoruz" diye konuştu.