İş dünyası reform paketlerinden memnun

İş dünyası reform paketlerinden memnun
İş dünyası reform paketlerinden memnun
- Konya Sanayi Odası Başkanı Kütükcü: "Sayın Başbakanımız tarafından açıklanan bu paketler Türkiye'nin reform iştahını koruduğunun açık bir göstergesidir"

KONYA (AA) -  Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, " İş dünyası olarak reformları memnuniyetle karşılıyoruz" dedi

Kütükcü, yaptığı yazılı açıklamada, son günlerde Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu tarafından reform paketlerini değerlendirdi. Türkiye 'nin hedeflerine reformlarla ulaşabileceğini vurgulayan Kütükcü, Başbakan Davutoğlu'na teşekkür etti.

10. Kalkınma Planı kapsamında açıklanan Öncelikli Dönüşüm Programları başta olmak üzere, Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Kanunu, Kamu Yönetiminde Şeffaflık ve Reform Paketi ile esnaf için faizsiz kredi uygulamasının Türkiye'de hem ekonomik hem de sosyal alanda yeni bir dönemi başlatacağına dikkat çeken Kütükcü, "Sayın Başbakanımız tarafından açıklanan bu paketler Türkiye'nin reform iştahını koruduğunun açık bir göstergesidir. Bizler iş dünyası olarak, ülkemizin gerek ekonomik alanlarda gerekse sosyal ve siyasal alanlarda reformlara ara vermeden devam etmesini memnuniyetle karşılıyoruz" dedi.

Özellikle finans kaynaklarının çeşitlendirilmesinin finansman sıkıntısı yaşayan sanayici ve esnaf için çok önemli olduğunu vurgulayan Kütükcü, KOSGEB'in daha önceden verdiği sıfır faizli kredi desteklerinin de yeniden başlatılması gerektiğini kaydetti.